Nieruchomości zagraniczne na sprzedaż

Przewodnik inwestycyjny Przydatne informacje Mapa

Dlaczego Francja?
Najczęstsze powody kupowania nieruchomości we Francji przez obcokrajowców to:

- wolniejsze tempo życia
- wspaniały klimat i jedzenie
- różnorodność krajobrazów
- dużo przestrzeni

Wydaje się, że Francja ma wszystkiego pod dostatkiem: falujące wzgórza, rzeki, wspaniałe starożytne wsie, zabytkowe miasta, wspaniałe wybrzeże. Wśród ofert sprzedaży nieruchomości, każdy znajdzie tu coś dla siebie- od średniowiecznych zamków po wiejskie chałupy.

Kto może kupić nieruchomość we Francji?
Zakup nieruchomości oraz przebywanie we Francji nie jest obciążone żadnymi ograniczeniami. Jeśli planujemy przebywać we Francji więcej niż 183 dni w roku, warto zastanowić się, który kraj (Francja czy Polska) ma stanowić nasze stałe miejsce zamieszkania. Warto wtedy skonsultować się z radcą prawnym, co będzie dla nas korzystniejsze i w jaki sposób dokonać ewentualnej zmiany. Obcokrajowcy z krajów Unii Europejskiej mają prawo do kupna nieruchomości w całej Francji, a kwestia stałego pobytu jest czymś, co może być rozwiązane na późniejszym etapie.

Jakie są dodatkowe koszty związane z zakupem nieruchomości we Francji?
Średnio należy spodziewać się dodatkowych kosztów na poziomie 7-8% wartości nabywaniej nieruchomości. Koszty te zwykle określane są ogólnie jako opłaty notarialne. Opłaty te są stałe, ustalone przez rząd francuski i uzależnione od ceny kupowanej nieruchomości.

Podział opłat notarialnych:
Podatek od przeniesienia własności: podobny do opłaty skarbowej, w zakresie od 4% do 5%.
Notariusz (adwokat): koszt może się wahać od 1% do 3% wartości nabywanej nieruchomości.
Koszt certyfikatów: około 0,5%.
VAT jest płacony za nowo wybudowane obiekty, zwykle w wysokości 19,6% ceny netto, ale w takim przypadku niższy jest podatek od przeniesienia własności.
Zakup istniejącej nieruchomości, starszej niż 5 lat, nie podlega opodatkowaniu VAT-em.

Czy łatwo znaleźć nieruchomość na sprzedaż?
Francja jest znakomitym wyborem dla osób planujących inwestycję w zagraniczną nieruchomość. Jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych na świecie. Kraj o bogatej kulturze, wspaniałych krajobrazach i ciekawej historii przyciąga miliony turystów. Oferta nieruchomości na sprzedaż jest tu niezwykle bogata i różnorodna- od domków na wsi po stylowe apartamenty w centrach miast i imponujące wille na wybrzeżu. Każdy jest tu w stanie znaleźć wymarzone miejsce dla siebie.

Formalności- czy skorzystać z usług prawnika?
We Francji proces zakupu jest prosty i bezpieczny, jednak dobrze jest zatrudnić dwujęzycznego adwokata, który pomoże nam pozałatwiać wszelkie sprawy. Podpisując dokument będący rodzajem umowy przedwstępnej, który jest wiążący dla kupującego po 7 dniach od jego podpisania i wiąże się z wpłatą 10% zaliczki, warto mieć pewność, iż w dokumencie tym zawarliśmy wszystkie warunki, od których zakup jest uzależniony, takie jak uzyskanie kredytu hipotecznego lub pożyczki czy uzyskanie pozwolenia na budowę. Przed wyjazdem do Francji warto skontaktować się z adwokatem, który pomoże nam odpowiednio przygotować się do poszukiwań. Będzie to nas kosztować więcej, ale na dłuższą metę może okazać się bezpieczniejsze i pozwoli na załatwienie wszelkich formalności bardzo szybko i bezproblemowo. Przy każdej transakcji związanej z nabyciem nieruchomości we Francji jest obecny notariusz, który działa bezstronnie i którego zadaniem jest upewnić się, że sprzedaż jest zgodna z prawem. Zarówno kupujący jak i sprzedający ma prawo do powołania własnego notariusza, ale zupełnie niezależnie od tego, posiadanie własnego dwujęzycznego adwokata zapewni nam pełne zrozumienie zarówno treści dokumentów, jak i wszelkich technicznych ustaleń.


Wyróżnione oferty

Sprzedaj z nami
swoją nieruchomość
Jeżeli masz do sprzedania zagraniczną nieruchomość w Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę sprzedaży w naszym serwisie.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem, stawiającym na nieruchomości zagraniczne. Coraz więcej naszych rodaków rozważa zakup tzw. "drugiego domu" jako miejsca dla siebie na wakacje w ciepłym kraju. Wiele osób traktuje też zakup nieruchomości zagranicznej jako doskonałą inwestycję licząc na zwrot z tytułu wynajmu oraz wzrost ceny samej nieruchomości. Hasła takie jak apartamenty Chorwacja, przestają powoli kojarzyć się tylko z wczasami nad Adriatykiem, a zaczynają być postrzegane jako interesująca inwestycja na przyszłość.

Prezentacja oferty sprzedaży w naszym serwisie kosztuje ZALEDWIE 199zł netto, przy czym PŁACISZ TYLKO RAZ, a Twoje ogłoszenie jest aktywne i widoczne na naszym portalu aż do momentu gdy sprzedasz swoją nieruchomość.

Jeżeli natomiast posiadasz nieruchomość zagraniczną i chciałbyś ją wynajmować, koniecznie rzuć okiem na nasz partnerski portal - WakacyjnyWynajem.pl.
Zarejestruj się

Newsletter