Nieruchomości zagraniczne na sprzedaż

Przewodnik inwestycyjny Przydatne informacje Mapa

Dlaczego Cypr?
Powody, dla których warto zakupić nieruchomość na Cyprze można długo wymieniać, ale do najważniejszych należą- rewelacyjna pogoda, przepyszne jedzenie, niesamowite widoki na morze i góry, mniejszy ruch, spokojniejsze tempo życia i niezwykła różnorodność rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Famagusta ma piękne plaże, Larnaca posiada eklektyczny deptak nadmorski, Limassol ma wszystko, co wielkie miasto może zaoferować, a wspaniałe Pafos nadal przyciąga tłumy turystów. Na Cyprze naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, a najlepsze jest to, że tylko kilka godzin jazdy zajmuje podróż z jednego krańca wyspy na drugi! Czy mamy ochotę na tradycyjny posiłek niedaleko gór Troodos, czy na cały dzień zabawy w jednym z wielu parków wodnych czy relaksujący spacer wzdłuż oceanu i stoków górskich, to wszystko jest dostępne w jednym miejscu- na Cyprze.

Kto może kupić nieruchomość na Cyprze?
Zakup nieruchomości w południowej części Cypru dla obywatela europejskiego jest bardzo prosty i szybki, ale trzeba się do niego przygotować nieco wcześniej- zasięgnąć porady, by zrobić wszystko dobrze od samego początku. Odkąd Cypr stał się częścią Unii Europejskiej w 2004 roku, ograniczenia, które były wcześniej stosowane, zostały w znacznym stopniu zmniejszone. Obywatele państw unijnych mogą teraz posiadać na wyspie wiele nieruchomości bez ograniczeń wizowych. Jednak obywatele, którzy pochodzą z krajów spoza Unii, powinni zasięgnąć porady specjalistycznej, najlepiej w swojej ambasadzie. Kryteria - choć ciągle się zmieniają, są nadal dość surowe.

Jakie koszty są związane z zakupem nieruchomości?
W przypadku zakupu nieruchomości na Cyprze należy liczyć się z dodatkowymi kosztami w wysokości około 15% wartości nabywanej nieruchomości,. Koszty te są związane z opłatami prawnymi i rejestracyjnymi. Opłaty agencyjne nie powinny nas dotyczyć, gdyż zazwyczaj pokrywa je strona sprzedająca. Warto jednak dopytać się agenta nieruchomości zanim przystąpimy do poszukiwań. Po zakupie nieruchomości często jest ona ponownie wyceniana przez Wydział Ewidencji Gruntów. Może to spowodować wzrost podatku do zapłacenia, warto więc na to zwrócić szczególną uwagę. Podczas poszukiwań w internecie, odwiedzając targi nieruchomości czy otrzymując informacje od agentów nieruchomości, pamiętajmy, by dopytać się, co rzeczywiście jest w cenie nieruchomości, a co zostanie do niej jeszcze dodane.

Czy łatwo znaleźć na Cyprze nieruchomość na sprzedaż?
Oszałamiające krajobrazy, piękne plaże i starożytne ruiny - Cypr to rajska wyspa położona na Morzu Śródziemnym, na której wybór interesujących nieruchomości jest naprawdę duży. Osoby zainteresowane inwestycją na cypryjskim rynku nieruchomości nie powinny mieć problemów ze znalezieniem czegoś w sam raz dla siebie.

Formalności - czy skorzystać z pomocy adwokata?
Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy wykonać zanim wybierzemy się w podróż na Cypr w poszukiwaniu wymarzonej nieruchomości jest znalezienie niezależnego adwokata. Dlaczego? Nie wszyscy prawnicy, którzy zajmują się transakcjami dotyczącymi nieruchomości działają wyłącznie w naszym interesie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim nasz adwokat powinien być kimś, komu czujemy, że możemy zaufać. Powinna to być osoba, z którą łatwo jest nam się komunikować. Najlepiej przeprowadzić rozmowy z kilkoma osobami. Nie może być żadnych niejasności w komunikacji, a jeśli takowe istnieją, lepiej znaleźć kogoś innego. Dobrzy prawnicy kosztują więcej, ale są warci każdego grosza, jeśli tylko są w stanie zapewnić nam sprawne załatwienie sprawy. Ważne jest, aby adwokat był niezależny od agenta nieruchomości, dewelopera, czy firmy, która oferuje nam zakup interesującego nas obiektu. Musimy mieć pewność, że nasz prawnik działa tylko i wyłącznie w naszym interesie. Niestety, zdarza się, że niektórzy prawnicy sporządzają umowy korzystniejsze dla agenta nieruchomości lub dewelopera. Należy również pamiętać, że system prawny funkcjonujący na Cyprze nie koniecznie będzie działał na naszą korzyść jeśli pojawią się problemy. Nie warto stawiać się w sytuacji, która będzie od nas wymagać zadośćuczynienia prawnego. Poza tym wszelkie sprawy sądowe mogą trwać przez lata i kosztować nas prawdziwą fortunę. Dlatego ważnym jest, by od samego początku wszelkie formalności były załatwiane w sposób prawidłowy i zgodny z cypryjskim prawem.

Wyróżnione oferty

Sprzedaj z nami
swoją nieruchomość
Jeżeli masz do sprzedania zagraniczną nieruchomość w Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę sprzedaży w naszym serwisie.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem, stawiającym na nieruchomości zagraniczne. Coraz więcej naszych rodaków rozważa zakup tzw. "drugiego domu" jako miejsca dla siebie na wakacje w ciepłym kraju. Wiele osób traktuje też zakup nieruchomości zagranicznej jako doskonałą inwestycję licząc na zwrot z tytułu wynajmu oraz wzrost ceny samej nieruchomości. Hasła takie jak apartamenty Chorwacja, przestają powoli kojarzyć się tylko z wczasami nad Adriatykiem, a zaczynają być postrzegane jako interesująca inwestycja na przyszłość.

Prezentacja oferty sprzedaży w naszym serwisie kosztuje ZALEDWIE 199zł netto, przy czym PŁACISZ TYLKO RAZ, a Twoje ogłoszenie jest aktywne i widoczne na naszym portalu aż do momentu gdy sprzedasz swoją nieruchomość.

Jeżeli natomiast posiadasz nieruchomość zagraniczną i chciałbyś ją wynajmować, koniecznie rzuć okiem na nasz partnerski portal - WakacyjnyWynajem.pl.
Zarejestruj się

Newsletter