Nieruchomości zagraniczne na sprzedaż
Niezależnie od typu nieruchomości, na którą się zdecydujemy, powinniśmy podjąć pewne kroki, aby mieć pewność, że zakup naszych marzeń nie zamieni się w koszmar. Zakup nieruchomości za granicą nie jest bardziej skomplikowany niż zakup w Polsce. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest założenie, iż procedury zakupu nieruchomości w innych państwach, są takie same jak u nas. Jest to oczywiście nieprawdą, dlatego brak zasięgnięcia podstawowych porad w tym zakresie, może spowodować katastrofalne skutki finansowe.

Nieznajomość języka to kolejny czynnik, który komplikuje sprawę. Specjaliści mogą przetłumaczyć i zinterpretować całą dokumentację oraz poprowadzą nas przez labirynt zawiłości zaczynając od pierwszego kontaktu z biurem nieruchomości, poprzez zrozumienie umów (zmieniając je w razie potrzeby), ochronę naszych interesów, przygotowanie pełnomocnictwa, jeśli nie jesteśmy w stanie być na miejscu podczas podpisania umowy przed notariuszem, aż do przeniesienia własności nieruchomości na naszą osobę.

Szczególną ostrożność należy zachować w następujących przypadkach:

- brak tytuły własności
- budynek bez pozwolenia na budowę i/lub z nakazem rozbiórki
- egzekucje bankowe na nieruchomości, które są „dziedziczone” przez kupującego
- wady konstrukcyjne lub wadliwa hydraulika i/lub elektryka

Kupujący musi także zwrócić uwagę na otwartą przestrzeń zlokalizowaną w sąsiedztwie nieruchomości, np. czy jest to obszar pod zabudowę w przyszłości? Warto zastanowić się, czy obszar, w którym położona jest nieruchomość, w miesiącach letnich nie jest przypadkiem zbyt hałaśliwy, co może być niewidoczne w momencie dokonywania zakupu.

Znalezienie doradcy
Najważniejszym aspektem przy zakupie nieruchomości za granicą, jest posiadanie niezależnego radcy prawnego oraz zaufanej osoby, która perfekcyjnie zna język kraju, w którym mamy zamiar kupić nieruchomość. Może nam to zaoszczędzić sporo nerwów, więc w tym przypadku dodatkowy koszt będzie uzasadniony. Specjalista powinien doradzić nam jak zakupić nieruchomość, sporządzić dokumentację po zakończeniu zakupu i upewnić się, że własność została zarejestrowana w ewidencji gruntów w sposób prawidłowy. Powinniśmy także zasięgnąć porady dotyczącej wybrania rodzaju pobytu i rodzaju własności. Ekspert szczegółowo sprawdza status własnościowy nieruchomości pod względem prawnym i powinien wskazać w jaki sposób ma być zawarta umowa- czy powinna przebiegać w drodze rezerwacji, umowy przedwstępnej czy umowy pełnej.

Pamiętajmy, że dodatkowe pieniądze wydane na specjalistyczne porady pozwolą uniknąć problemów, a co za tym idzie większych kosztów i stresu w przyszłości.

Wyróżnione oferty

Sprzedaj z nami
swoją nieruchomość
Jeżeli masz do sprzedania zagraniczną nieruchomość w Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę sprzedaży w naszym serwisie.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem, stawiającym na nieruchomości zagraniczne. Coraz więcej naszych rodaków rozważa zakup tzw. "drugiego domu" jako miejsca dla siebie na wakacje w ciepłym kraju. Wiele osób traktuje też zakup nieruchomości zagranicznej jako doskonałą inwestycję licząc na zwrot z tytułu wynajmu oraz wzrost ceny samej nieruchomości. Hasła takie jak apartamenty Chorwacja, przestają powoli kojarzyć się tylko z wczasami nad Adriatykiem, a zaczynają być postrzegane jako interesująca inwestycja na przyszłość.

Prezentacja oferty sprzedaży w naszym serwisie kosztuje ZALEDWIE 199zł netto, przy czym PŁACISZ TYLKO RAZ, a Twoje ogłoszenie jest aktywne i widoczne na naszym portalu aż do momentu gdy sprzedasz swoją nieruchomość.

Jeżeli natomiast posiadasz nieruchomość zagraniczną i chciałbyś ją wynajmować, koniecznie rzuć okiem na nasz partnerski portal - WakacyjnyWynajem.pl.
Zarejestruj się

Newsletter