Nieruchomości zagraniczne na sprzedaż
Zakup nieruchomości to proces, który absolutnie nie może przebiegać w pośpiechu. Potrzebny jest czas by zbadać zarówno cały rynek nieruchomości danego kraju, jak i panujące tendencje w konkretnym, interesującym nas miejscu. Należy również poświęcić czas na znalezienie firm i specjalistów, dzięki którym zaoszczędzimy czas, pieniądze i nerwy podczas przeprowadzania transakcji. Inwestycja czasu w znalezienie i przeznaczenie części pieniędzy na opłacenie dobrych doradców już na samym początku, pozwoli zaoszczędzić sporo kłopotów i uniknąć kosztownych błędów.

Poniżej przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek, które mogą pomóc:

1.Skorzystaj z usług niezależnego adwokata.
- Bez względu na to, co inni mówią, nie ważne jak proste wszystko się nam wydaje i nie ważne jak pozytywnie odbieramy agenta nieruchomości, ZAWSZE korzystajmy z usług niezależnego prawnika, który będzie reprezentował nas i nasze interesy przez cały proces zakupu nieruchomości za granicą.

- Zadaniem prawnikiem jest chronienie nas i udzielanie wszelkich informacji.

- Będziemy musieli zapłacić prawnikowi za jego usługi- od razu potraktujmy to, jako część całkowitej wartości zakupu- pomoc prawna nie należy do obszarów, w których możemy szukać oszczędności.

- "Niezależny" prawnik to prawnik, który reprezentuje nas i TYLKO nas.

2. Przelicz wszystkie koszty.
- Dokładnie przeliczmy i sprawdźmy nasz budżet jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania nieruchomości – łącznie z dostępnymi dla nas na tę chwilę ofertami kredytów hipotecznych, jeśli mamy zamiar pożyczyć pieniądze.

- Nie ulegajmy pokusie, by pozwolić sobie na zakup nieruchomości, na którą w rzeczywistości nas nie stać (szczególnie w przypadku nieruchomości jeszcze niezbudowanych) z nadzieją sprzedaży po wyższej cenie jeszcze przed zakończeniem budowy, chyba że jesteśmy w pełni świadomi zarówno ryzyka, jak i zysków (patrz punkt 5).

- Jeśli mamy zamiar wziąć kredyt, pamiętajmy, że spłata potrwa kilka lat, w czasie których kryteria udzielania kredytów i jego koszty mogą ulec zmianie. Omówmy bardzo szczegółowo długoterminowe należności z doradcą finansowym przed przystąpieniem do zakupu.

3. Uważaj na różnice kursowe.
Kursy walut niekoniecznie muszą istotnie wpływać na wartość nieruchomości. Może się jednak okazać, że nasz budżet, który wynosi 300.000PLN i pozwala nam na zakup interesującej nas nieruchomości, przy spadku wartości złotówki w stosunku do euro rzędu 10%, może okazać się niewystarczający. Jeśli już podpisaliśmy umowę zakupu, to możemy mieć spore problemy z zapłaceniem za nieruchomość. Warto przeanalizować kwestie walutowe ze specjalistami i zabezpieczyć się przed zmianami kursowymi wcześniej.

- Wahania kursu będą miały wpływ również na koszty kredytów hipotecznych (jeśli bierzemy kredyt w obcej walucie, a zarabiamy w naszej, narodowej). Warto wcześniej określić rodzaj ryzyka, który może wystąpić i podjąć odpowiednie działania.

4. Skorzystaj z usług profesjonalnych agentów i deweloperów.
- Istnieje kilka, możliwości przynajmniej częściowego zabezpieczenia się przed wystąpieniem ryzyka przy zakupie nieruchomości, czy to w kraju czy za granicą. Wynajęcie niezależnego adwokata (patrz punkt 1) znacząco zmniejsza ryzyko, a zatrudnienie profesjonalnego agenta lub zakup od profesjonalnego dewelopera również może znacząco zniwelować prawdopodobieństwo pojawienie się jakichkolwiek problemów.

- Zadawajmy jak najwięcej pytań. 3-letnie dzieci uwielbiają zadawać pytania (dlaczego? dlaczego? dlaczego?). W przypadku zakupu nieruchomości trzeba brać z nich przykład. Początkowo skupmy się na pytaniach dotyczących samej firmy, a nie interesującej nas nieruchomości. Poszukajmy szczegółowych informacji na temat założycieli firmy i jej bilansu finansowego. Poprośmy o referencje od klientów (prawdziwych) i upewnijmy się, że otrzymaliśmy wszelkie szczegóły, co do oferowanych przez agenta czy dewelopera usług. Nie wystarczy wierzyć na słowo – poprośmy o dokument w postaci podpisywanych przez obie strony "warunków i zobowiązań", które potwierdzą oferowane przez firmę usługi.

5. Ocena ryzyka i zysków.
- Jeśli zakup nieruchomości za granicą traktujemy jako inwestycję, musimy pamiętać, że duże zyski mogą wiązać się początkowo ze znaczącym ryzykiem. Należy uważać z oceną zarówno strat, jak i zysków z realizowanej inwestycji, pamiętając, że zyski mogą być osiągnięte, jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie spieszmy się i postępujmy zgodnie z powyższymi wskazówkami. Poza tym, decydując się na zakup nieruchomości za granicą nie podejmujemy większego ryzyka niż przy kupnie nieruchomości w kraju.

Wyróżnione oferty

Sprzedaj z nami
swoją nieruchomość
Jeżeli masz do sprzedania zagraniczną nieruchomość w Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę sprzedaży w naszym serwisie.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem, stawiającym na nieruchomości zagraniczne. Coraz więcej naszych rodaków rozważa zakup tzw. "drugiego domu" jako miejsca dla siebie na wakacje w ciepłym kraju. Wiele osób traktuje też zakup nieruchomości zagranicznej jako doskonałą inwestycję licząc na zwrot z tytułu wynajmu oraz wzrost ceny samej nieruchomości. Hasła takie jak apartamenty Chorwacja, przestają powoli kojarzyć się tylko z wczasami nad Adriatykiem, a zaczynają być postrzegane jako interesująca inwestycja na przyszłość.

Prezentacja oferty sprzedaży w naszym serwisie kosztuje ZALEDWIE 199zł netto, przy czym PŁACISZ TYLKO RAZ, a Twoje ogłoszenie jest aktywne i widoczne na naszym portalu aż do momentu gdy sprzedasz swoją nieruchomość.

Jeżeli natomiast posiadasz nieruchomość zagraniczną i chciałbyś ją wynajmować, koniecznie rzuć okiem na nasz partnerski portal - WakacyjnyWynajem.pl.
Zarejestruj się

Newsletter