Nieruchomości zagraniczne na sprzedaż
Wzrost zainteresowania zakwaterowaniem w Hiszpanii podczas wakacji w 2011 roku, spowodował że coraz więcej hiszpańskich właścicieli domów przygotowuje się do wynajęcia swoich nieruchomości w najbliższym sezonie wakacyjnym, zwiększając w ten sposób aktywność rynku nieruchomości. Według raportu portalu WakacyjnyWynajem.pl oferującego wakacyjne nieruchomości pod wynajem, ilość zapytań rezerwacyjnych dla ofert dotyczących Hiszpanii w 2011 roku wzrosła o ponad 30% w porównaniu z 2010 rokiem. W rezultacie większa liczba nabywców europejskich decyduje się na zakup domu w Hiszpanii, by wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na ich wynajem.

Rozwój rynku wynajmu ponownie uczynił z Hiszpanii popularne miejsce dla inwestorów zainteresowanych kupnem nieruchomości w tym kraju, zwłaszcza biorąc pod uwagę korektę cen oraz zwiększoną ilość tanich połączeń lotniczych. Firmy zajmujące się sprzedażą domów zaobserwowały wyjątkowo mocny początek 2012 roku ze sprzedażą w styczniu znacznie wyższą niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Warto podkreślić, że spore znaczenie w zwiększonej popularności Hiszpanii mają nowe kierunki lotnicze do różnych hiszpańskich miejscowości, takich jak Alicante, Barcelona, Ibiza, Malaga i Majorka. Nowe połączenia zostały wprowadzone w kwietniu 2012 roku m.in. przez Ryanair.

Majorka jest wskazywana jako najbardziej interesujące miejsce w Hiszpanii ze względu na fakt, iż w 2011 roku zarejestrowała największą liczbę wykupionych noclegów w hotelach- 41,6 mln (dane Hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystyki). Wraz ze wzrostem zainteresowania wczasami na Majorce, odnotowano również wzrost zainteresowania wynajmem samochodów na tej największej wyspie Balearów. Ilość rezerwacji on-line w tym segmencie wykonanych do końca maja 2012 jest o 10% wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Wyróżnione oferty

Sprzedaj z nami
swoją nieruchomość
Jeżeli masz do sprzedania zagraniczną nieruchomość w Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę sprzedaży w naszym serwisie.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem, stawiającym na nieruchomości zagraniczne. Coraz więcej naszych rodaków rozważa zakup tzw. "drugiego domu" jako miejsca dla siebie na wakacje w ciepłym kraju. Wiele osób traktuje też zakup nieruchomości zagranicznej jako doskonałą inwestycję licząc na zwrot z tytułu wynajmu oraz wzrost ceny samej nieruchomości. Hasła takie jak apartamenty Chorwacja, przestają powoli kojarzyć się tylko z wczasami nad Adriatykiem, a zaczynają być postrzegane jako interesująca inwestycja na przyszłość.

Prezentacja oferty sprzedaży w naszym serwisie kosztuje ZALEDWIE 199zł netto, przy czym PŁACISZ TYLKO RAZ, a Twoje ogłoszenie jest aktywne i widoczne na naszym portalu aż do momentu gdy sprzedasz swoją nieruchomość.

Jeżeli natomiast posiadasz nieruchomość zagraniczną i chciałbyś ją wynajmować, koniecznie rzuć okiem na nasz partnerski portal - WakacyjnyWynajem.pl.
Zarejestruj się

Newsletter