Nieruchomości zagraniczne na sprzedaż
Nabywcy nieruchomości unikają dokonywania inwestycji w kontynentalnej Hiszpanii, interesując się bardziej nieruchomościami zlokalizowanymi na Majorce na Balearach, co uwidacznia się rosnącą liczbą zapytań i odwiedzających wyspę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem takiej sytuacji, jest fakt, iż wyspa ma do zaoferowania dla każdego coś wyjątkowego- od piaszczystych plaż po sielankowe zatoczki, tradycyjną architekturę i szereg atrakcji sportowych oraz rekreacyjnych.

Palma de Mallorca, stolica wyspy, została wybrana przez Exceltur jako jedno z pięciu wiodących miast hiszpańskich, jeśli chodzi o znaczenie dla turystyki w roku 2010. W ciągu roku, przez lotnisko Son San Joan w Palma de Mallorca, przeszło ponad dwadzieścia jeden milionów pasażerów, co czyni go trzecim pod wzgledem obsługiwanego ruchu lotniskiem w Hiszpanii. Latem jest to jednak najbardziej ruchliwy hiszpański port lotniczy.

W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie, liczne linie lotnicze zwiększyły częstotliwość lotów i wprowadziły nowe trasy na wyspę ułatwiając w ten sposób dostanie się na Majorkę. Linie lotnicze Eastern Airways mają zamiar wprowadzić na rynek nowe, cotygodniowe loty bezpośrednie z lotniska Londyn Oxford do Palma de Mallorca już od czerwca, EasyJet pracuje nad nowymi lotami z Manchesteru, w sprzedaży są bilety na Jet2.com z Glasgow do stolicy Majorki, a tanie linie lotnicze Ryanair wprowadzają loty z Birmingham na wyspę latem tego roku, a także nową trasę krajową z Alicante. Również z Polski, z Poznania i Krakowa, można już bezpośrednio dotrzeć na największą wyspę Balearów właśnie dzięki Ryanair.

Oprócz dodatkowych rejsów lotniczych, Palma de Mallorca odnotowuje również znaczną liczbę przyjazdów turystycznych drogą morską. W ostatnim roku port w stolicy przyjął ponad 500 statków wycieczkowych, którymi przybyło na wyspę około 1,3 miliona pasażerów. Dokowanie w Palma de Mallorca stało się tak popularne, iż Port Authority w Poniente przeznaczył około 28 milionów EUR na budowę doków, które będą mogły pomieścić do pięciu większych statków.

Rynek nieruchomości Balearów pozostaje w miarę stabilny ze 145% wzrostem sprzedaży nieruchomości w 2010 r., w porównaniu do 2009 roku, zanotowanym przez Ministerstwo Robót Publicznych. Ceny ofertowe jednak spadły w ciągu ostatnich 24 miesięcy wyrównując rynek i czyniąc nieruchomości bardziej przystępnymi dla kupujących.

Wyróżnione oferty

Sprzedaj z nami
swoją nieruchomość
Jeżeli masz do sprzedania zagraniczną nieruchomość w Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę sprzedaży w naszym serwisie.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem, stawiającym na nieruchomości zagraniczne. Coraz więcej naszych rodaków rozważa zakup tzw. "drugiego domu" jako miejsca dla siebie na wakacje w ciepłym kraju. Wiele osób traktuje też zakup nieruchomości zagranicznej jako doskonałą inwestycję licząc na zwrot z tytułu wynajmu oraz wzrost ceny samej nieruchomości. Hasła takie jak apartamenty Chorwacja, przestają powoli kojarzyć się tylko z wczasami nad Adriatykiem, a zaczynają być postrzegane jako interesująca inwestycja na przyszłość.

Prezentacja oferty sprzedaży w naszym serwisie kosztuje ZALEDWIE 199zł netto, przy czym PŁACISZ TYLKO RAZ, a Twoje ogłoszenie jest aktywne i widoczne na naszym portalu aż do momentu gdy sprzedasz swoją nieruchomość.

Jeżeli natomiast posiadasz nieruchomość zagraniczną i chciałbyś ją wynajmować, koniecznie rzuć okiem na nasz partnerski portal - WakacyjnyWynajem.pl.
Zarejestruj się

Newsletter